GRz 079: Maciej Behnke | Co wiemy o emocjach w sporcie i esporcie?

Cześć, tu nadaje podcast Głowa Rządzi, mamy siedemdziesiąty dziewiąty odcinek! Spotykam się w nim z Maciejem Behnke, współautorem jednego z najbardziej popularnych podręczników do treningu mentalnego w Polsce. Człowiekiem, który chciał zostać praktykiem, ale jednak zakochał się w badaniach i nauce. Zresztą z wzajemnością! Maciek ma olbrzymią wiedzę na temat procesów afektywnych i chętnie się nią tutaj podzieli. Koniec końców odpowie na tytułowe pytanie – co wiemy o emocjach w sporcie i esporcie, a także co możemy z tą wiedzą zrobić w praktyce. Jestem przekonany, że Maciek opowiada o swojej działce w nauce w taki sposób, że nieraz westchniesz żałując, że to nie on był twoim wykładowcą na uczelni. No kidding.

Sport, zresztą jak cały świat społeczny, nie mógłby się obyć bez emocji. A skoro o emocjach w mowa, pora przedstawić partnera tego odcinka. Jest nim platforma TheSport.pl. To miejsce, gdzie sport spotyka się z biznesem, marketingiem i lifestylem. TheSport.pl nie ściga się na newsy, ale pokazuje sport taki jaki jest, z różnych perspektyw oczami sportowców zarówno zawodowców jak i amatorów, ekspertów i dziennikarzy. Z platformą TheSport.pl jest zupełnie jak z podcastem Głowa Rządzi. Poznajecie tu sport od podszewki i dowiadujecie się co wpływa na końcowy wynik. Zajrzyjcie tam koniecznie. TheSport.pl – witamy w gronie przyjaciół podcastu!

A teraz bez dalszych ceregieli zapraszam do wysłuchania siedemdziesiątego dziewiątego odcinka podcastu Głowa Rządzi. Jeszcze chwilę przytrzymajcie emocje na wodzy, a potem wyraźcie je takie jakie są. Serdeczności dla wszystkich słuchaczy! Hej!

Maciej Behnke. Fot. Archwium gośćia.

Maciej Behnke

Naukowiec pracujący na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, dr psychologii, laureat konkursów PRELUDIUM 13, ETIUDA 7 i OPUS 20 Narodowego Centrum Nauki. Zdobywał doświadczenie na Uniwersytecie Stanforda, University College London i Uniwersytecie Chieti Pescara. Autor ponad dwudziestu publikacji w czasopismach międzynarodowych. Jego badania koncentrują się na roli i psychofizjologicznej strukturze pozytywnych emocji, zwłaszcza w kontekście wyników w e-sporcie. Obecnie współpracuje również z Emognition Research Group i Psychosensing Lab. W przeszłości związany z pływaniem i polskimi tańcami ludowymi.