GRz 078: Magdalena Kaczmarek | Gdzie szukać mentalnych rezerw?

Cześć i czołem! Słuchasz właśnie siedemdziesiątego ósmego odcinka podcastu Głowa Rządzi. W końcu mamy wiosnę i powoli możemy oddychać pełną piersią. Uwielbiam ten czas kiedy świat ponownie budzi się do życia, bo daje mi to naturalnego kopa do działania.

Na początek prawdziwie wiosennego podcastowania z wielką przyjemnością ogłaszam, że SUPERSONIC Food dołączyło do grona przyjaciół podcastu Głowa Rządzi i obejmuje patronatem ten właśnie odcinek. To producent roślinnych posiłków i napojów, które dbają o zdrowie i samopoczucie. Produkty te wspomagają wysoką efektywność osobistą i życiową równowagę. W ofercie SUPERSONIC Food znajdziecie między innymi SUPERSONIC Food Powder, zdrowy i naturalny posiłek w formie koktajlu do szybkiego przygotowania, kawę wzbogaconą o adaptogeny, która poprawia koncentrację i samopoczucie oraz kakao które uspokaja, wycisza, wspiera naturalną odporność i wspomaga regulację reakcji stresowej. Po prostu prawdziwa dobrodziejska bomba!

W tym odcinku rozmawiam z psychologiem sportu z Poznania, Magdą Kaczmarek i wspólnie szukamy sposobów na kryzys i eksplorujemy źródła rezerw zasobów do radzenia sobie z nim i w nim. Kryzys oczywiście może mieć różne wymiary. U mnie najczęściej przejawia się w dość prozaiczny sposób, kiedy w wirze pracy i codziennych obowiązków… łapie mnie głód. Długo szukałem dla siebie produktu, który nasyciłby brzuch, zadowolił kupki smakowe i jednocześnie pozostawił czyste sumienie. Jak dla mnie SUPERSONIC Food Powder łapie ten balans między przyjemnością ze spożywanego pokarmu, prostotą jego przygotowania i zachowaniem odpowiednich wartości odżywczych. Jak sami wiecie, dzięki mojej pracy sporo podróżuję i od kiedy testuję posiłki i napoje SUPERSONIC, nie muszę się już martwić o to, co zjeść po drodze na zgrupowanie czy wykład. Więcej informacji o produktach SUPERSONIC znajdziesz bezpośrednio na stronie supersonicfood.com, a z kodem glowarzadzi łapiesz 10% rabatu na dobry start; to tylko dla wiernych słuchaczy podcastu.

Tyle tytułem wstępu. A teraz już bez dalszych ceregieli, zapraszam do wysłuchania odcinka numer siedemdziesiąt osiem! Enjoy!

A Magda odpowiada m.in. na takie pytania:

  • Czego sport wyczynowy uczy, a co zabiera?
  • Jak wygląda przejście ze sportu do pracy w zawodzie psychologa?
  • Jakie są korzyści i zagrożenia dla roli psychologa płynące z faktu, że uprawiało się wcześniej dany sport na wysoki poziomie?
  • Czym jest i jak można zrozumieć kryzys w sporcie?
  • Co może być przyczyną takich kryzysów?
  • Z jakich narzędzi profilowych można korzystać i kiedy one mogą mieć sens?
  • Jak może wyglądać postępowanie w kryzysie?
  • Gdzie szukać mentalnych rezerw wewnątrz siebie?
  • Jak można zabiegać o wsparcie merytoryczne i społeczno-emocjonalne innych ludzi?
Magda Kaczmarek w Strefie Psychologii Sportu w Poznaniu. Fot. Magda Kaczmarek.

Magdalena Kaczmarek (Kemnitz)

Psycholog sportu certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Akredytowana przez Polski Komitet Olimpijski w 2010 i 2015 roku, mgr psychologii i studiów podyplomowych Akademia Trenera na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwent studiów podyplomowych Psychologia Sportu na Uniwersytecie Gdańskim. Od 9 lat działa w ramach Strefy Psychologii Sportu. Specjalizuje się w pracy z zawodnikami dorosłymi oraz młodzieżą i dziećmi od lat 8. Prowadzi i organizuje szkolenia z zakresu psychologii sportu. Olimpijka, wielokrotna medalistka ME i MŚ we wioślarstwie.