GRz 086: Damian Bugański | Jak być w dobrej formie bez fit-fanatyzmu?

Cześć! To jest 86 odcinek podcastu Głowa Rządzi! A w nim rozmowa z Damianem Bugańskim, człowiekiem którego roboczo nazwałem nauczycielem wychowania fizycznego dla dorosłych. W toku rozmowy Damian opowiada o swojej historii, obecnych projektach, a przede wszystkim o własnej filozofii człowieka ruchu we współczesnym świecie. Ten odcinek naszpikowany jest dobrymi wartościami, przekonaniami i praktykami, które warto przemielić przez swoje sita i zastosować we własnym życiu. Wszystko po to, żeby – jak to mówi Damian – zdrowo budować formę nie na lato, a na lata. Do tego bez żadnego tam fit-fanatyzmu! To spotkanie na które czekałem już jakiś czas, dlatego mam nadzieję, że docenicie efekty! Dowiecie się między innymi:

 • Dlaczego Damian nie został nauczycielem wychowania fizycznego w szkole?
 • Czy trener personalny to taki nauczyciel wychowania fizycznego dla dorosłych?
 • Dlaczego ludzie muszą się cały czas ruszać mimo postępu technologicznego i względnie komfortowego życia?
 • Jakie są korzyści wynikające z regularnego ruchu i aktywności fizycznej?
 • Jakie są trendy w aktywności fizycznej Polaków i skąd się biorą?
 • Jak pandemia koronawirusa wpłynęła na te trendy?
 • Dlaczego obecnie się nie ruszamy?
 • Czym jest rozrusznik poranny i dlaczego warto ustawić na niego budzik?
 • Dlaczego warto budować nawyki aktywności fizycznej od małych kroków?
 • Jaką wartość ma rutyna poranna?
 • Jak zadbać o higienę snu?
 • Jak organizować swoje życie w taki sposób, żeby było w nim miejsce na aktywność fizyczną i zdrowe, dobre jedzenie?
 • Jak mają to zrobić osoby, które w swojej codzienności mało czasu spędzają w ruchu – rodzice małych dzieci, pracownicy biurowi, kierowcy, czy nawet… psychologowie?
 • Co zrobić, żeby zmianę nawyków dotyczących swojej aktywności, żywienia, snu utrzymać w dłuższej perspektywie czasowej, żeby forma była nie tylko na lato, ale na lata!

Zanim jednak przejdziemy do rozmowy, pragnę zatrąbić, iż partnerem tego odcinka jest ZenBox, który zapewnia podcastowi i całej witrynie Głowa Rządzi najlepszy możliwy hosting w polskim Internecie. ZenBox daje solidny fundament dla funkcjonowania moich kanałów. Myślę, że nie przesadzę twierdząc, że gdyby nie mnisi z ZenBox, to nie poradziłbym sobie ze wszystkimi technikaliami potrzebnymi do codziennego funkcjonowania w sieci. Dzięki nim czuję, że mam mocne plecy. Niezależnie od tego, czy przeliczę swoje umiejętności programowania czy też kot przebiegnie mi po klawiaturze, wsparcie dostaję błyskawicznie, w przeciągu kwadransa, wtedy, kiedy tylko go potrzebuję 24 na dobę, siedem dni w tygodniu. W wiadomościach dostaję zawsze pełne, kompleksowe i przede wszystkim klarowne odpowiedzi na różnego rodzaju pytania i rozterki, które się pojawiają. Dlatego jeśli myślisz o wystartowaniu swojej strony internetowej albo masz już po dziurki w nosie obecnego stanu rzeczy, to zdecydowanie polecam przejście w stan zen, do ZenBox. Dla słuchaczy podcastu Głowa Rządzi, ZenBox przygotował fajną ofertę – śmigający hosting z najlepszym wsparciem, konkurencją ceną i ewentualnymi darmowymi przenosinami. Więcej informacji na stronie odcinka! Warto sprawdzić! A teraz już z prędkością hostingu ZenBox śmigamy do rozmowy z Damianem Bugańskim. Enjoy!

Damian Bugański w ruchu. Fot. Archiwum gościa.

Damian Bugański

Nie jest sportowcem! Jest pasjonatem, nauczycielem, trenerem oraz promotorem aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Wie, że atrakcyjny wygląd jest ważny, jednak bez pełnej sprawności i zdrowia, jest czymś pustym. Swoim klientom daje coś więcej. Po 10 latach pracy jako trener i szkoleniowiec z ludźmi z całej Polski, postanowił przenieść edukację dotyczącą ruchu oraz zdrowego stylu życia na wyższy poziom. Znajdziesz u niego sprawdzoną i rzetelną wiedzę, która jest podana w przystępny i zrozumiały sposób. Korzystając z programów Damiana poprawisz sprawność, zmienisz sylwetkę, wyrobisz trwałe nawyki, a nawet pozbędziesz się bólu. Koniec z byciem zasiedziałym! Czas na dobry ruch!