GRz 046: Michał Dąbski | Z jakimi wyzwaniami mierzy się psychologia sportu we współczesnym świecie?

To jest podcast Głowa Rządzi, odcinek 46, którego gościem jest kolega po psychologicznym fachu Michał Dąbski z Legii Warszawa. W tej rozmowie bierzemy na warsztat największe współczesne wyzwania w pracy psychologicznej w sporcie, z którymi się na co dzień spotykamy. Zaczynamy od spraw bieżących związanych z pandemią koronawirusa, ale mówimy też o nowych technologiach, fake newsach, pseudonauce i rzetelności pracy nad głową. W skrócie, dyskutujemy o takich oto pytaniach:

  • Jak koronawirus wpłynął na pracę psychologiczną w sporcie?
  • W jaki sposób diagnoza predyspozycji temperamentalnych i osobowościowych pomaga w kształtowania samoświadomości zawodnika?
  • Kto może korzystać z testów psychologicznych?
  • Jak rozpoznać narzędzia rzetelne?
  • Dlaczego nowe technologie to obosieczny miecz dla współczesnego sportu? Jak sobie z nimi radzić?
  • Jak działa silna wola?
  • Czemu fake newsy i pseudonauka skutecznie deregulują nasze życie?
  • Jaka jest różnica między psychologiem a trenerem mentalnym i coachem?
  • Dlaczego warto stawiać na psychologów sportowych?
  • Czy psycholog sportu może się promować i dlaczego warto mówić o rzetelnej pracy w etyczny sposób?

Cała rozmowa ma charakter bardzo praktyczny i jest mocno spójna z naszymi codziennymi działaniami w sporcie zawodowym, młodzieżowym, a także w projektach biznesowych. Michał to świetny facet, którego bardzo cenię za otwarty łeb, kreatywne pomysły i autentyczność przekazu. W procesie edycji przesłuchałem naszej wymiany zdań ze trzy razy i muszę nieskromnie przyznać, że fajnie się tego słucha. Mam nadzieję, że Tobie także przypadnie do gustu i podzielisz się tym odcinkiem ze swoimi znajomymi a z nami jakimiś przemyśleniami, do których Ciebie skłonimy. Możesz to zrobić np. w komentarzach pod odcinkiem na mediach społecznościowych Głowa Rządzi. Za każde podanie materiału dalej, za każdy komentarz jestem po stokroć wdzięczny, bo wtedy ta dyskusja nabiera dodatkowych perspektyw i jeszcze większego sensu.

Ze słupa ogłoszeniowego Głowa Rządzi, mam właściwie tylko jedną ważną informację, która może dotyczyć moich słuchaczy. A mianowicie to ostatnia szansa, żeby zapisać się na Szkolenie Trening Widzenia z Mikołajem Markiewiczem, gościem 42 odcinka podcastu. Odbędzie się ono w sobotę 7 listopada br. w godzinach 9.00 – 16.00. Jak być może już wiecie z mediów społecznościowych lub newslettera Głowa Rządzi, szkolenie zostało przeniesione w sferę wirtualną, więc nie ma żadnych terytorialnych ograniczeń związanych z uczestnictwem! Co więcej będziemy je nagrywać, więc wykupując dostęp do szkolenia, będziesz mieć też dostęp do wszystkich materiałów i nagrań, nawet jeśli nie możesz być z nami przez całą sobotę. Na szkoleniu dostaniesz nie tylko specjalistyczną wiedzę, ale przede wszystkim ćwiczenia praktyczne związane z treningiem widzenia u sportowców. Kiedy publikuję ten odcinek są jeszcze bilety, ale nie wiem jak będzie za parę dni. Więcej informacji bezpośrednio na stronie internetowej albo na facebookowym wydarzeniu.

Na szkolenie Trening Widzenia zapraszam z całego serducha, bo to ostatnie szkolenie otwarte, które współprowadzę w 2020 roku. To przede wszystkim dlatego, że realizuję teraz zamknięte projekty szkoleniowe online dla organizacji sportowych w Polsce i w Europie, włączając w to między innymi szkoły mistrzostwa sportowego, polskie związki sportowe oraz Europejską Federację Piłki Ręcznej. Jeśli Ty albo Twoja organizacja potrzebuje dedykowanego szkolenia, prelekcji lub konsultacji z zakresu psychologii sportu, polecam się na przyszłość, jeśli tylko znajdziemy jakiś dogodny termin.

Tyle ode mnie. Trzymaj się ciepło i zdrowo w pandemicznym czasie! Do usłyszenia lub, jeszcze lepiej, zobaczenia wkrótce! Cześć!

Michał Dąbski i kendama. Fot. Archiwum gościa.

Michał Dąbski

Jest dyplomowanym psychologiem. Specjalizuje się w pracy nad rozwojem umiejętności mentalnych oraz profesjonalną pomocą psychologiczną w sporcie. Przygotowuje i realizuje specjalistyczne procesy rozwoju sportowych umiejętności mentalnych, kompetencji osobistych i społecznych. Był zawodnikiem sportów walki oraz prowadzę aktywny tryb życia, dlatego doskonale rozumie trud treningów i rywalizacji. Oddycha tym samym powietrzem co moi zawodnicy, pełen energii wspiera ich bezwarunkowo i wierzę, zawsze wierzy w ich sukces.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *