GRz 040: Ewa Serwotka & Kamil Radomski | Co to jest model i7W?

Tu nadaje podcast Głowa Rządzi! W świetle reflektorów będzie dziś model i7W. Reflektorów i fajerwerków, bo właśnie wypuszczam w eter 40 odcinek na tym kanale! Trochę podcastowej pracy za mną i muszę przyznać, że to co mnie cieszy najbardziej to fakt, że praktycznie co miesiąc docieram do coraz większego i bardziej zróżnicowanego grona odbiorców. Co więcej, każdego miesiąca odsłuchiwane są wszystkie dotychczasowe odcinki, co oznacza, że nowi słuchacze, którzy dopiero co trafili na podcast, sięgają także do archiwum. To naprawdę daje kopa do dalszego działania, bo pokazuje sens w tym projekcie! 

Ale wiecie co daje jeszcze większego kopa? Konkretne wsparcie dotychczasowych słuchaczy podcastu, którzy ze zwykłych konsumentów kolejnych odcinków stali się jego patronami. I muszę przyznać, że to cały czas niewielkie grono patronów z pewnością pozwoliło utrzymać mi jakość i przede wszystkim regularność publikowanych treści w trudnym okresie pandemii. Dlatego dotychczasowym patronom baaardzo ale to baaardzo dziękuję za to wsparcie! Jesteście niesamowici! 

Ty też możesz zostać patronem podcastu i wspomóc ten projekt drobną kwotą, a w zamian oprócz oczywiście mojej dozgonnej wdzięczności zgarnąć dodatkowe benefity. Jakie? Możesz to sprawdzić na stronie patronite.pl/glowarzadzi

Mocno zachęcam też do zapoznania się ze szkoleniami Głowa Rządzi, bo na początku sierpnia w końcu odpaliłem ofertę szkoleniową! Serdecznie zapraszam na stronę glowarzadzi.pl/szkolenia, żeby zapoznać się z nadchodzącymi wydarzeniami. Najbliższe całodniowe warsztaty szkoleniowe odbędą się pod koniec września w Gliwicach (lub online, jeśli COVID nie pozwoli) i poprowadzi je Mateusz Majchrzak, psycholog zajmujący się snem, gość 39 odcinka podcastu. Posłuchajcie zatem Mateusza, jeśli jeszcze go nie słuchaliście, i wpadajcie do Gliwic, żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat optymalizacji snu.

A teraz już dwa słowa o moich dzisiejszych gościach. Ewy Serwotka i Kamil Radomski to bliscy mi psychologowie sportu działający w nurcie sportu pozytywnego. Współautorzy modelu i7W, który dzisiaj wspólnie rozszyfrowujemy. Model i7W to temat przede wszystkim dla trenerów, ale nie tylko trenerów. Myślę, że każda osoba która pracuje z innymi ludźmi znajdzie tu coś dla siebie. Moi goście odpowiadają m.in. na takie pytania:

  • O co chodzi w modelu i7W? Jak rozumieć każdą część tego modelu?
  • Czym jest sport pozytywny?
  • Jakimi trenerami warto się inspirować?
  • Jak model i7W może pozytywnie wpłynąć na rozwój zawodników? A co z trenerem?
  • Czy warto karać aktywnością fizyczną?
  • Czym różni się wymaganie od „zamordyzmu”?
  • Jak wynagradzać zawodników? Za co?
  • Jak może wyglądać filozofia pozytywnego trenera?
  • Jak pracować z trenerami-sceptykami?
  • Gdzie jeszcze poza sportem model i7W znajduje zastosowanie?

Mam dla Ciebie dwa ogłoszenia od moich gości. Po pierwsze, jeśli spodoba Ci się to o czym mówimy i chcesz dalej poszerzać swoją wiedzę z psychologii sportu (choćby zgłębić model i7W), zapraszam na studia podyplomowe z zakresu psychologii sportu dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. To idealne studia doszkalające dla trenerów, nauczycieli, pedagogów i psychologów pracujących w sporcie dzieci i młodzieży. Spotkasz tam wszystkie trzy osoby zaangażowane w ten odcinek podcastu oraz wielu innych znamienitych i doświadczonych prelegentów-praktyków. 

A po drugie, z przyjemnością stwierdzam, że mamy w tym odcinku konkurs! Do wygrania książka pt. Poradnik Pozytywnego Trenera o modelu i7W ufundowana przez moich gości. Szczegóły dotyczącego tego jak ją zdobyć znajdują się na samym dole postu oraz na facebookowym fanpage’u Głowa Rządzi

W telegraficznym skrócie. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu narzędzia lub ćwiczenia trenerskiego dla zawodnika lub zespołu dotyczące oddziaływania modelu i7W. Oczywiście nie można korzystać z przykładów podanych w naszej rozmowie ani w książce. Duh! Zgłoszenia w formie krótkiego opisu należy przesłać do mnie za pośrednictwem facebookowego messengera Głowa Rządzi.

Zgłoszenia prac konkursowych można wysyłać do 10 września br. włącznie. Autor najciekawszej odpowiedzi w ocenie moich gości dostanie książkę w prezencie, a jego imię i nazwisko ogłoszę w 42 odcinku podcastu. Proste? Proste. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tej zabawie! Będzie oczywiście ciut łatwiej po wysłuchaniu całego odcinka.

Kamil Radomski i Ewa Serwotka wraz z Poradnikiem Pozytywnego Trenera (model i7W) | Fot. Grzegorz Więcław.

Ewa Serwotka

Psycholog wykonania sportowego i scenicznego z 11-letnim doświadczeniem, rekomendowana Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2012 r., 2015 r., 2017 r.). W swoich działaniach kieruje się podejściem psychologii pozytywnej- jest związana z Fundacją Sportu Pozytywnego. Współtwórczyni Modelu i7W służącemu wzrostowi efektywności lidera grupy oraz współautorka
,,Poradnika pozytywnego trenera. Model i7W w sporcie”.  Od 2013 roku w certyfikacji w podejściu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (ukończony II stopień). Współpracuje regularnie, m.in.: z Polskim Związkiem Tenisowym (kadra U14, U16 i U18),
Uniwersytetem SWPS oraz szkołami i klubami sportowymi. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Association for Applied Sport Psychology. Kierowniczka studiów podyplomowych ,,Psychologia sportu dzieci i młodzieży” na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Czynny uczestnik wielu konferencji naukowych w Polsce i zagranicą.

Kamil Radomski

Psycholog pracujący w sporcie od 2011 roku. Aktywny członek Fundacji Sportu Pozytywnego. Absolwent psychologii społecznej na USWPS WZ Wrocław oraz Studiów Podyplomowych ,,Psychologia w Sporcie Pozytywnym” na USWPS WZ Sopot. Współtwórca Modelu ,,i7W” służącemu wzrostowi efektywności trenerskiej we współpracy z zawodnikami oraz współautor ,,Poradnika pozytywnego trenera. Model i7W w sporcie”. Prowadzący na studiach podyplomowych ,,Psychologia sportu- w nurcie sportu pozytywnego” na
Uniwersytecie SWPS w Warszawie i ,,Psychologia sportu dzieci młodzieży” na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Ukończył kurs ICF (International Coaching Federation) oraz Szkołę Trenerów Biznesu „Moderator” przygotowującą do profesjonalnego konstruowania oraz prowadzenia szkoleń. Współpracuje indywidualnie i drużynowo z zawodnikami, trenerami różnych dyscyplin sportowych. Pasjonat i instruktor snowboardu oraz zapalony triathlonista.

Odnośniki

Organizacje i ludzie

Filmy, seriale, książki, podcasty i inne

Książki

Podcast Głowa Rządzi

Filmy

Regulamin Konkursu

Postanowienia ogólne

1. Organizatorem konkursu jest Głowa Rządzi Grzegorz Więcław Consulting, ul. Juliana Ordona 13/24, 44-121 Gliwice, NIP: 631-259-65-89.
2.Fundatorem nagrody są Ewa Serwotka i Kamil Radomski (współautorzy książki „Poradnik Pozytywnego Trenera”).
3. Konkurs nie jest stworzony, administrowany ani sponsorowany przez Facebook. Facebook jest znakiem towarowym zastrzeżonym przez Facebook, Inc.
4. Konkurs jest prowadzony na stronie www.facebook.com/glowarzadzi (zwanej dalej “Fanpage”) 

Warunki uczestnictwa

5. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie, czyli uczestnik powinien mieć skończone 18 lat.
6. Warunkiem udziału w konkursie jest posiadanie zweryfikowanego konta w serwisie Facebook.
7. Warunkiem udziału w konkursie jest zaznaczenie „lubię to” na Fanpage.
8. Konkurs trwa od 15.08.2020 do 10.09.2020 do godziny: 23:59 CET.
9. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 15.09.2020 za pośrednictwem FanPage oraz w #42 odcinku Podcastu Głowa Rządzi.
10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za czasowe lub stałe zablokowanie strony lub aplikacji ze strony Facebook’a.

Zadanie konkursowe

11. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu narzędzia lub ćwiczenia trenerskiego dla zawodnika lub zespołu dotyczące oddziaływania modelu i7W. Oczywiście nie można korzystać z przykładów podanych w odcinku #040 ani w książce i przesłanie go do Organizatora za pośrednictwem FanPage w określonym wyżej terminie.
12. W konkursie zostanie wybrany jeden zwycięzca.
13. Organizator oraz Fundator nagrody wybiorą najlepszą odpowiedź, które ich zdaniem jest najbardziej trafne/kreatywne, w ten sposób zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu.
14. Zwycięzca Konkursu zostanie powiadomiony o wygranej i warunkach odbioru Nagrody za pośrednictwem wiadomości wysłanej na Facebooku lub przez podany adres e-mail.

Nagroda

15. Nagrodą w konkursie jest książka „Poradnik Pozytywnego Trenera”.
16. Nagrodę można odebrać w siedzibie firmy Głowa Rządzi lub może zostać przesłana pocztą na koszt Organizatora.
17. Nagrodę należy odebrać nie później niż do dnia 31.09.2020 Po tym terminie nagroda traci ważność.
18. Organizator ma prawo opublikować zwycięską pracę oraz podać dane Zwycięzcy na Fanpage i w Podcaście.
19. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika. W takim przypadku nagroda przepada.
20. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe dane podane przy rejestracji, w szczególności za zmianę danych osobowych uniemożliwiającą odszukanie Uczestnika, któremu przyznano nagrodę.
21. W przypadkach wykrycia działań niezgodnych z Regulaminem, próby wpływania na wyłonienie Zwycięzcy w sposób niedozwolony, w szczególności poprzez zakładanie fikcyjnych profili prywatnych w serwisie Facebook, dany Uczestnik może zostać wykluczony z Konkursu.

Reklamacje

22. Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu przeprowadzania Konkursu, Uczestnicy winni zgłaszać na piśmie w czasie trwania Konkursu, jednak nie później niż w terminie 14 (czternastu) dni od dnia wydania Nagród.
23. Reklamacja zgłoszona po wyznaczonym terminie nie wywołuje skutków prawnych.
24. Pisemna reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres Uczestnika oraz dokładny opis i uzasadnienie reklamacji. Reklamacja powinna być przesłana listem poleconym na adres Organizatora z dopiskiem “Konkurs na Facebooku”
25. Reklamacje rozpatrywane będą pisemnie w terminie 30 dni.

Postanowienia końcowe

26. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego i inne przepisy prawa.
27. Spory odnoszące się i wynikające z Konkursu będą rozwiązywane przez sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Organizatora.
28. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zasad Konkursu w trakcie jego trwania. Informacja o zmianach będzie zamieszczona na Fanpage.