GRz 000: Grzegorz Więcław | O swoich początkach w psychologii sportu, podróżach i innych zajawkach

Odcinek zerowy podcastu Głowa Rządzi jest solo i jest w całości o mnie. Słuchając go dowiesz się trochę więcej o mojej ścieżce rozwoju zawodowego i osobistego, a także o kilku moich pasjach i zajawkach. W szczególności opowiadam o:

  • moich doświadczeniach związanych z edukacją zagranicą,
  • motywacji do zostania psychologiem sportu,
  • dotychczasowych wyzwaniach zawodowych,
  • filozofii praktyki,
  • podróżach,
  • przygodach ze sportem, aktywnością fizyczną oraz różnego rodzaju grami i zabawami…

Odpowiadam też na pytanie za 100 punktów – dlaczego zdecydowałem się rozpocząć podcastowanie… Zapraszam do wysłuchania tego odcinka! Piona! 

Grzegorz Więcław ze swoją książką "Ile sił w głowie". Fot. Joanna Grzonka

Grzegorz Więcław

Psycholog sportu. Absolwent wydziału psychologii i komunikacji na Simon Fraser University (Vancouver, Kanada) oraz psychologii sportu i aktywności fizycznej na University of Jyväskylä (Jyväskylä, Finlandia). Obecnie mieszka w rodzinnych Gliwicach i współpracuje m.in. z Reprezentacją Polski w rugby na wózkach, Akademią Piłkarską Piasta Gliwice, szkołami mistrzostwa sportowego i zawodnikami indywidualnymi różnych dyscyplin sportowych. Od 2015 roku wdraża podstawę programową autorskiego przedmiotu „psychologia w sporcie” dla OSPR przy XI LO w Gliwicach. Pracował także z klubami Futsal Ekstraklasy oraz I ligi koszykówki i żużla. Dodatkowo wykłada na uczelniach wyższych, publikuje i tłumaczy teksty związane z psychologią sportu. W 2018 roku wyszła jego pierwsza książka pt. Ile sił w głowie: Psychologiczny niezbędnik biegacza. Sam uwielbia ruch, a szczególnie w postaci aktywności fizycznej, podróży oraz rozwoju osobistego. Jego motto brzmi: „Kto chce – szuka sposobów, kto nie chce – szuka powodów”.

Odnośniki

Moje szkoły i uczelnie

O pracy badawczej nt. wczesnej specjalizacji

Współpraca z magazynami

Projekty książkowe

Afiliacje

Życie osobiste