Moim gościem w odcinku 103 jest Marek Dragosz, trener który czyni dobro. W trakcie swojej trenerskiej przygody był m.in. selekcjonerem reprezentacji Polski w AMP Futbolu oraz trenerem edukatorem w wielu afrykańskich krajach. Obecnie jak sam o sobie mówi jest panem własnego czasu, ale w swoich działaniach nie przestaje czynić dobra. Posłuchajcie naszej rozmowy, w której trener Marek Dragosz odpowiada na wiele pytań i dzieli się swoją perspektywą na świat przez pryzmat doświadczeń w szeroko rozumianym futbolu.
Ach, jeszcze zanim rozmowa chciałbym ogłosić zwycięzcę, a właściwie zwyciężczynię konkursu ogłoszonego w 99 odcinku podcastu Głowa Rządzi na temat Terapii ACT. Konkurs wygrała Katarzyna Bierzyńska. W nagrodę otrzymuje książkę Russa Harrisa pt. „Zderzenie z rzeczywistością”. Fundatorem nagrody jest Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, wydawca tej książki i wielu innych wartościowych publikacji na temat terapii trzeciej fali.
- Jak wyglądała przygoda trenera Marka Dragosza z AMP Futbolem?
- Czy AMP Futbol skończy w programie igrzysk paraolimpijskich?
- Jakie historie stoją za zawodnikami AMP Futbolu?
- Czym jest nieskazitelny sport i czy jeszcze gdzieś istnieje?
- Jak tworzyła się reprezentacja Polski w AMP Futbolu?
- Czy jest jakaś mentalna cecha która odróżnia piłkarza od AMP piłkarza?
- Jakie sytuacje zostają trenerowi w głowie na zawsze? Co jest wyzwaniem, a co sukcesem?
- Dlaczego radzenie sobie z sukcesem może być trudniejsze od radzenia sobie z porażką?
- Co to znaczy „popadanie w samozajebistość”?
- Czym różni się zawodowiec od profesjonalisty?
- Dlaczego dobrze jest mówić o swoich trudnościach ludziom, którzy chcą tego otwarcie posłuchać?
- Co to znaczy „normalizować swoje stany wewnętrzne”?
- Jak trener Marek Dragosz przeżył rozstanie z reprezentacją Polski w AMP Futbolu? Jak sobie radzić w takich sytuacjach?
- Skąd wzięła się Afryka w życiu trenera Marka Dragosza i co tam robił przez ostatnie lata?
- Jak trener może przez sport czynić dobro?
- Jak kształtuje się mental piłkarzy z Afryki w ocenie trenera Marka Dragosza? Jakie stereotypy wiążą się z afrykańskimi piłkarzami?
- Czy rasizm to wciąż realny problem w piłce nożnej?
- Czy Marek Dragosz spisze swoje wspomnienia i wyda to w formie książki?

Marek Dragosz
Bramkarz, trener piłki nożnej, społecznik prowadzący treningi dla dzieci i profesjonalnych piłkarzy m.in. w Kenii, Tanzanii, Rwandzie, Bostwanie, Kamerunie, Malawi, RPA, Zimbabwe, Surinamie, Indonezji. Inicjator projektu Goalkeepers World pomagającego młodym zawodnikom i trenerom na całym świecie, założyciel prężnie działającej organizacji pomocowej Keepers Foundation. Były trener reprezentacji Polski w amp futbolu.